Utazómúzeum

2024. június 18.

Meghívtuk iskolánkba a Hadtörténeti Múzeum néhány munkatársát, hogy tartsanak múzeumi foglalkozást alsósainknak.

Az 1-2. évfolyamosok a lovagok életével, a 3 -4. osztályosok pedig Mátyás király korával ismerkedhettek meg. Mindkét korosztálynál a tanulók előzetes ismereteire építettek a múzeumpedagógusok, majd mesével folytatták a foglalkozást. Szemléltetésként korabeli fegyvereket, lovagi öltözetet hoztak a gyerekeknek. Az előadás során megtudhatták tanulóink, hogy mi a különbség a kard és a szablya között, hogy milyen nehéz is egy láncing, hogy hogyan kell lovagnak öltözni.

A legérdekesebb természetesen az volt, amikor gyermekeink kellő óvatosság mellett kezükbe vehették a középkori fegyvereket, felvehették a páncélt, a rostélyos sisakot, maguk előtt tarthatták a pajzsot.

A foglalkozás díját az iskolai Alapítvány fizette.

 

Csingérné Nagy Judit – Fotó: Hegedűsné Novák Ildikó

alt