Egy újabb világnap

2023. május 27.

Május 20-a a méhek világnapja, ebből az alkalomból érkezett iskolánkba Vasadi Ervin kerületi méhész, aki már nem először látogatott el tanulóinkhoz.

Az előadás során megtudhattuk, hogy ezeknek a szorgos kis állatoknak nemcsak a mézet köszönhetjük, de az élelmiszer termelés nem kis része függ a beporzástól. Kisfilmen mutatta be a méhész a méz készítés fázisait. Megtanulhattuk, hogy mit jelent a nektár, kaptár, viaszsejt, lépes méz kifejezés. Kezünkbe foghattunk egyszerű méhészeti eszközöket, hallhattunk zümmögő méheket.

A különleges természetismeret óra azzal zárult, hogy ne csak a világnapon, hanem az év minden napján vigyázzunk a méhekre, mert nagyon nagy és fontos munkát végeznek. Végezetül Ervin bácsi felhívta a figyelmet a mézfogyasztás fontosságára jótékony hatására is.

Köszönjük az érdekes előadást!

Csingérné Nagy Judit

alt