Beporzók napja

2024. március 20.

Március 10-e a beporzók napja. Iskolánk, több évvel ezelőtt az elsők között csatlakozott e jeles naphoz. Ebben a tanévben is érdekes programok vártak a gyerekre. Kerületünk méhésze tartott a méhek életéről és munkájáról előadást. Megtudhatták a gyerekek hogyan lesz a nektárból méz, hogyan gyűjtik a méhek a virágport? Ki a kaptárban a királynő és kik a dolgozók? A méhészkedés eszközeit is a kezükbe vehették.

Ezen a napon nem felejtettük el a pillangókat, darazsakat, a poszméheket sem, hisz a beporzók között ezek az ízeltlábúak is nagyon fontosak.  Előadásokkal egybekötött diavetítésen is részt vettek tanulóink a tanóráik mellett.

Technika órákon  rovarszállókat készítettünk és helyeztünk el a kertben.

A környezeti nevelés fontos a pedagógiai munkánkban. A gyerekek kíváncsian várják a folytatást.

Mészárosné Narancsik Zsuzsanna

alt